Genç MÜSİAD Sağduyu Bildirisi #DinleArkadaş

← Back to the Portfolio

Ülkemizin yenilikçi ve girişimci genç liderleri Genç MÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımlarıyla stüdyomuzda gerçekleştirdiğimiz ve #DinleArkadaş etiketi ile Twitter’da hem Dünya hem de ülke gündeminde yer edinen sağduyu bildirisi için hazırladığımız video çalışması.

Bizi birbirimize sıkı sıkı bağlayan, aramızdaki kan bağı değil, kardeşlik bağıdır!

on günlerde ülkemiz üzerinde oynanan oyunların acı sonuçlarına şahit olmaktayız. IŞİD teröründen kaçan ve ülkemize sığınan yüzlerce mazluma kapı açan ülkemizde, IŞİD bahane edilerek çıkartılan olayların, ülkemizin birliği ve Çözüm Sürecine darbe vurmak için gerçekleştirildiği aşikardır.

Genç MÜSİAD olarak aramıza fitne sokmak için çalışan şer odaklarına ve onların ülkemiz içerisindeki piyonlarına vatandaşlarımızın ve gençlerimizin izin vermeyeceğine inancımız tamdır. Türkiye, IŞİD ve Ortadoğu diktatörlerinin zulmünden kaçan yüz binlerce kişiye yardımlarıyla umut kapısı olmuştur. Ülkemiz, medeniyetin doğduğu Ortadoğu’ya rol model olma yolunda ilerlediği bu dönemde birlik ve kardeşliğimizi bozmak isteyenler yine boş durmuyor ve yıllarca acısını yaşadığımız “ırkçılık” fitnesini tekrar canlandırmaya çalışıyorlar.

Her alanda dünyada lider olduklarını iddia eden ülkeler Kobani’yi, IŞİD teröründen koru(ya)mazken, ülkemizde çözüm süreci ile başlayan ve kökleri yüzyıllar öncesine dayanan kardeşlik dayanışmasını tekrar bozmaya çalışmaktadırlar. Genç MÜSİAD ailesi olarak ülkemizin her köşesinde bu kardeşlik dayanışmasını her alanda diri tutmaya gayret gösterirken bir kez daha aramıza fitne sokmaya çalışan şer odaklarına yine hep birlikte “DUR” diyeceğimize inanıyoruz.

Bugün ülkemizi eski kötü günlerine döndürmek isteyenler “Yeni Türkiye” hayalimize ve sevdamıza engel olmaya çalışıyorlar. Bugün ülkemizde yaşanan ve 31 vatandaşımızın öldürüldüğü kaos ortamına sağduyulu vatandaşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve siyasi partilerimiz ile hep birlikte engel olacağız.

Bugünlerde ülkemizde gelişen olaylar, asırlardır süregelen birlik ve beraberliğimizin bozulması için yapılan şiddet olaylarıdır. Kobani’de yaşanan IŞİD terörünün, meselenin aslı olmadığı açıktır. Bu yaşanan olayların tek sebebi Çözüm Sürecinin sekteye uğraması ve kardeşlik dayanışmasının bozulmasıdır. Ülkemiz doğusu ve batısıyla, güneyi ve kuzeyiyle, Arap’ı, Çerkez’i, Rum’u, Türk’ü ve Kürt’üyle bu şer odaklarına fırsat vermeyecektir. Bayrağımızdaki rengi biz beraber kanlarımızla suladık, beraber can verdik. O gün birleşen kanlarımız Can’a dönüştü ve bugünlere geldik. Bundan sonra da kardeşliğimizle bunu devam ettirmeliyiz.

Tarih ülkemizde fitne çıkarmak isteyen şer odaklarının kendi aralarında ve içlerinde birliklerinin bozulduğunu bize gösteriyor. Şimdi ülkemizin, kendi tarihindeki kıt’alara adaletle hükmeden şanlı birlik ve beraberliğini tekrar pekiştirerek, gelecek nesillere örnek teşkil edecek bir tarih yazacağına inancımız sonsuzdur.

Tüm bu yaşananlardan duyduğumuz derin üzüntüyü değerli milletimizle paylaşırken; tüm vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Yeni Türkiye hayalimiz sadece ülkemizin ve Ortadoğu’nun değil; tüm dünyanın umut kapısıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Saygılarımızla.

  • Date: 14.10.2014
  • Client: Genç MÜSİAD
  • Filed under: Özel Etkinlik Çekimleri